Randevu Saatlerini Ayarlama / Randevu Sistemini Açma

Randevu Saatlerini Ayarlama / Randevu Sistemini Açma

2 yıl önce eklendi

Öncelikle sisteme giriş yaptıktan sonra sağda bulunan isminize tıkladığınızda açılan menüden “Hesabım” linkine tıklanır.


Açılan sayfada soldaki menüde yer alan “Randevu Takvimi” linkine tıklanır. Sayfada 2 alandan oluşmakta olup günlerin yer aldığı kısım hangi günler hangi saatler arasında hizmet vereceğinizi gösteren alandır. Diğer alan ise hemen alt kısımda yer alan ve randevuların kaç dk aralığı ile verileceğidir.  Örneğin 30dk seçmeniz durumunda 9:00, 9:30, 10:00, 10:30 gibi saatlerde randevu oluşturacaktır. Dikkat edilecek diğer husus ise "Geçerli Başlangıç Tarihi" alanı olup bu tarihten sonra randevularınız aktif olacaktır. Randevu sisteminin hemen açılmasını istiyorsanız dünün tarihini seçmeniz olacaktır. Bu alanda tarih ve randevu aralığı seçilip "KAYDET" butonuna tıklandığında üstteki günlerin bulunduğu alanda "Ekle" butonları oluştuğu görülecektir.


Randevu takvimi eklemek istediğiniz günde yer alan "Ekle" butonuna tıkladığınızda hangi saatler arasında hizmet verdiğinizi "Hizmetleriniz" alanından Normal Randevu veya varsa diğer randevu tipinizi seçerek ve alt kısımda hangi günler bu saatlerde çalıştığınızı seçerek tüm günlere randevu takvimi eklenebilmektedir.

Örneğin hafta içi 09:00-20:00, Cumartesi 10:00-19:00 arasında hizmet veriyorsanız ilk eklemede Pazartesi-Cuma günleri arasındaki günleri seçip 09:00-20:00 arası randevu ekleyip sonrasında Cumartesi gününde yer alan "Ekle" butonuna tıklayıp 10:00-19:00 saatleri arasında randevu takvimi ekleyebilirsiniz.
Randevu takvimi eklendikten sonra örneğin bugün Çarşamba ise Pazartesi ve Salı Günleri için "Randevuya Kapalı" metni göreceksiniz. Bu yalnızca bu hafta için bu günler geçmesi sebebiyle bir gösterge olup sonraki haftalarda bu günlerde de randevu takvimi aktif olduğu görülecektir. 


Söz konusu günce randevu takvimini düzenlemek için o günde yer alan saat üzerine geldiğinizde köşesinde oluşan X işaretine tıklanarak silinir ve yeni randevu takvimi eklenebilir.  Tüm işlemler bittikten sonra test etmek için sağ üstteki isminize tıkladığında açılan menüden Profil linkine tıklanarak site ziyaretçilerinin profilinizi nasıl görüntülediğini görebilirsiniz.

YORUMLAR