Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisi Nedir?

4 yıl önce eklendi

Gözler gibi dişler de insanların aynısıdır. Dişlerinizin kusursuzluğu sizin gülüşünüzü daha da bir farklı hale getirir. Dişlerinize bakım yapmazsanız dişlerinizi çürüyüp gider. Bazen de ne kadar bakım yapsanız, dişlerinizin çürümesine yine engel olamazsın. Bu yüzden diş hekiminden yardım almanız, ona uğramanız gerekmektedir.

Bu yüzden son zamanlarda diş hekimlerinin sıkça uyguladığı bir yöntem olan zirkonyum diş kaplama oldukça yoğun talep görmektedir. Estetik açıdan doğal dişe en yakın duran restore çeşidi olan Zirkonyum, 18.yy’da keşfedilmiş bir tür metale verilen addır. Zirkonyum, askeriyeden tutun da uzay teknolojisine kadar kullanım alanı olan geniş bir yelpazeye sahiptir. Zirkonyumun en büyük özelliği korozyona uğramayan bir yapıya sahip olduğu için bir çok alanda tercih edilen bir metal türüdür. Diğer taraftan beyaz olması ve ışığı geçirgen olması nedeniyle zirkonyum, diş hekimliğinde de seramik korunların altında altyapı malzemesi olarak kullanılır. Kısacası Zirkonyum Kaplama, size sağlam dişlere ve estetik gülüşlere sahip olmanızı sağlar. Bu işte de uzman hekimiyle Nişantaşı Estetik Diş Kliniği‘miz sizlere kusursuz hizmet vermektedir.

ZİRKONYUM DİŞLERİMİZİN NERESİNDE KULLANILIR?

Yeme içme basıncının daha düşük olabileceği ön dişlerde zirkonyum kaplamalar yapılabilmektedir. Doku uyumlu olan zirkonyumlarda zamanla renk değiştirme gibi bir durum oluşturmadığı için çokça tercih edilme nedenidir. Zamanla koyu renk alan ve ağız içinde hoş bir görüntü oluşturmayan metal dişler terk edilmeye yüz tutmuş ve yerini zirkonyum kaplamaya bıraktı. Zirkonyumlar ağız içi ve diş bakımı titizlikle yapıldığı takdirde uzun vadeli kullanılabilme özelliğine sahip.

Zirkonyum dişin özelliklerinden daha fazla bahsetmek gerekirse eksik diş ihtiyacında en önemli tedavi yöntemlerinden birisi olan köprü uygulamasının yapılmasına da imkan tanıyan zirkonyumlar, beyaz renk ve tonlarında olduğu için ışığı geçirme ve yansıtma yapısı da doğal diş gibi durmasına neden oluyor. Bu işte de uzman hekimiyle Nişantaşı Estetik Diş Kliniği‘miz sizlere kusursuz hizmet vermektedir.

ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA YAŞAM KALİTEMİZİ NASIL ETKİLER?

Dişlerinizdeki estetik güzellik sizin hayatınızı doğrudan etkileyen bir etkendir. Bu yüzden Zirkonyum Diş Kaplama yaşam kalitemizi olumlu etkiler. Şöyle ki; Hem ağız ve yüz güzellik uyumunu sağlayan dişlerin uzun süreli kullanımı hem de görsel anlamda kişiyi ve çevresindekileri rahatsız etmeyecek şekilde tedavisi günümüzde zirkonyum kaplama dişlerle mümkün olabilmekte. Modern tıpın da gelişmişliği sayesinde daha tıpın gereklerine uyan ve diş tedavisinde hastalara hem sağlam hem estetik diş imkanı sunarak farklı nitelik ve kalitedeki materyaller diş eksikliklerini gidermekte. Bu da doğal olarak dişlerle ilgili kaygıları geride bırakmaktanızı sağlamakta. Zirkonyum dişin özellikleri kullanım esnasında daha iyi anlaşılmakta ve hastanın yaşam kalitesini arttırmakta. Ve ayrıca görsel kalitesi de baz alındığı takdirde zirkonyum kaplama fiyatları oldukça uyguna gelmektedir.

ZİRKONYUM DİŞLER KAPLAMANIN ÖMRÜ NE KADAR?

Diş etleri ile oldukça uyumlu olan zirkonyum diş kaplamada kullanına madde, diş tedavilerinde oldukça sık bir şekilde kullanılmaya başladı. Kırılmış, deforme olmuş ya da farklı nedenlerden dolayı madde kaybına uğramış dişlerde zirkonyum diş kaplamalar hem estetik durma özelliği ile hem de uzun süre kullanılabilirliği ile hastalar tarafından da çok fazla tercih edilme nedenleri arasına ilk sırada girmiştir. Son derece sağlık bir yöntem olan zirkonyum diş kaplamalar, sizin bakmanıza göre değişiklik gösterse de 5 yıl ila 20 yıl gibi sürelerde ağız için kullanılabilmektedir. Dediğimiz gibi zirkonyum diş kaplamanın diş ömrü ne kadar sorusunun cevabı biraz da sizin kişisel bakımınızla ilgili demek yanlış olmaz. Çünkü kişinin ağız ve diş bakımına verdiği önem, beslenme alışkanlıkları gibi farklı faktörlere bağlı olarak zirkonyumun ömrü değişebilmektedir, ama genel olarak baktığımız zaman 30 yıl kadar gidebildiği görülebilmekte ve bununla ilgili sayısız örnek bulunmakta. Bu gibi süreler de göz önüne alındığı takdirde zirkonyum diş kapalama fiyatları oldukça uygun bulunmakta ve sizler için de uygun bir estetik gülüş için çözümdür.

Eğer ki kişi dişlerin yapımından sonra dişlerini düzenli olarak fırçalar ve dişlerin arasında yemek artığı kalmamasına dikkat ederse hem kendi doğal dişleri hem de yaptırdığı zirkonyum diş kaplamaları daha uzun süre kullanabilir. Aynı zamanda belirtmek gerekir ki sigara ya da alkol tüketimi, dişlerin gıcırdatılması, dişlerin sıkılması gibi kötü alışkanlıkların terk edilmesi dişlerin ömrü açısından oldukça önemli bir etkendir. Dediğimiz gibi Zirkonyum diş kaplamanın ömrü ne kadardır sorusu görüldüğü gibi biraz da kişinin alışkanlıklarına bağlı olarak değişim göstermekedir.

Nişantaşı Estetik Diş Kliniği, olarak bu alanda uzman hekimiz sayesinde çok fazla hastamızı memnun bir şekilde tedavi ettik. Hem yurt dışı hem de yurt içindeki hastalarımızın bizi tercih etmelerindeki en önemli özelliğimiz Zirkonyum Diş Kaplama’da çok profesyonel olmamızdır.

Kaynak: http://estetikdisklinik.com/zirkonyum-dis-kaplama/

Kaynak İleti Instagram: https://www.instagram.com/p/BrlXdwYlNkM/

Barış Unan
Dt.

Barış Unan

Diş Hekimi Randevu al !

Halaskargazi Mah. Süleyman Nazif Sk. No:13 Park Apartmanı, Nişantaşı - İstanbul

YORUMLAR