İmplant Tedavisi

6 yıl önce eklendi

Dişler ve diş eti vücudumuzdaki en önemli kısımlardan birisidir. Diş tedavisi için yapılan çalışmalar, gelişen teknolojiler ve uygulanan tedavi yöntemleri gün geçtikçe artmakta ve daha ileri gitmektedir. Bunlardan birisi de implant tedavisi olmaktadır. İmplant tedavisi sayesinde çekilen, geri dönülmez şekilde çürüyen ve dolgu tutmayan dişlerinizin yerine yeni protez dişler takılmaktadır. İlk olarak ağız ve diş yapınıza uygun titanyum vida diş kökünüze yerleştiriliyor.

Bir kaç aylık alışma sürecinden sonra diş yapısı vidayı kabul ediyor ve çenenizin bir parçası gibi görüyor. Bundan sonraki aşama ise vidaya protez diş takmak oluyor. Alışma süreci bittikten sonra sahip olduğunuz diş doğal dişten farksız olarak ağız ve çene yapınıza uygun hale geliyor. Nişantaşı Estetik Diş Tedavi Merkezi olarak tüm bu aşama ve süreçlerde yanınızda oluyor ve tüm desteği sağlıyoruz.


İmplant Tedavisi Hakkında Sık Sorulan Sorular

İmplant Nedir?

İmplant, kelime anlamı olarak ekmek, dikmek manasına gelmektedir. En basit tanımıyla çene kemiği içerisine diş köküne benzer metal bir yapının yerleştirilmesidir. Günümüzde diş eksikliği tedavisinde kullanılan en popüler tedavi yöntemlerden birisi olarak değerlendirilmektedir.


İmplant uygulamaları için yaş sınırı var mıdır?

Diş implantı kemik gelişimi tamamlanmış her yetişkine uygulanabilir. İmplant cerrahisi için üst yaş sınırı yoktur. Çene kemiği miktarı ve kalitesi yeterli olan her yaştaki hastaya implant tedavisi uygulanabilir.


Toplam Tedavi Süresi Ne Kadar?

Tedavi süreleri kişinin biyolojisine göre değişiklik gösterebilmektedir. İmplantta 2 aşamalı tedavi prosedürü izlenmektedir. İlk aşama implantın yerleştirilmesi, 2. aşama implant üstü protezin yapılmasıdır. İmplant operasyonu 1 implant için yaklaşık 15 dakikalık bir uygulamadır. İmplantların çene kemiği ile tam birleşmesini sağlamak amacıyla operasyondan sonra 3-4 aylık bekleme süresi vardır. Bunu takiben 10 gün içinde kalıcı implant üstü protezi yapılır. 3-4 aylık iyileşme sürecinde geçici bir protez yapılabilir.


Kaynak: http://estetikdisklinik.com/implant-tedavisi/

Barış Unan
Dt.

Barış Unan

Diş Hekimi Randevu al !

Halaskargazi Mah. Süleyman Nazif Sk. No:13 Park Apartmanı, Nişantaşı - İstanbul

YORUMLAR